Poruszamy Ludzi – początek nowej kampanii społecznej

82

Kampania „Poruszamy ludzi” ma na celu ukazanie że osoby z niepełnosprawnościami nie różnią się od innych, oraz zachęcenie osób niepełnosprawnych do aktywności i spełniania marzeń. Inicjatorem kampanii jest Centrum Ortopedyczno-Protetyczne w Białymstoku, a partnerem Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START”. 

To już druga odsłona kampanii, która skierowana jest do placówek edukacyjnych.

Akcję zainaugurowano w piątek 29 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. W ramach kampanii zaplanowano kolejne spotkania w szkołach z ambasadorami akcji.

Spotkania mają na celu oswojenie ludzi z niepełnosprawnością, a także pokazanie tym, których dotknęła niepełnosprawność, że warto żyć dalej, spełniać marzenia, znaleźć pasję.  Ambasadorzy akcji, jak i obecni goście, na własnych przykładach pokazują, jak iść dalej i jak się nie poddawać. Jedną z ambasadorek akcji jest Monika Szawłowska, fotomodelka i I wicemiss Polski na wózku. Na spotkaniu był obecny Bogdan Kraszewski, lekkoatleta i kapitan białostockiej drużyny koszykówki na wózkach START Białystok. Ambasadorem został też Dawid Dobkowski, który gra w piłkę nożną w reprezentacji Polski ampfutbolu, a także należy do lekkoatletycznej sekcji START Białystok. Podczas spotkania był obecny również Dawid Markiewicz, który w wypadku samochodowym stracił dwie nogi, zwracał uwagę na to, że po amputacji można myśleć o swoich pasjach i spełniać się w życiu, obecnie trenuje sport motorowy – drift.

W piątkowym spotkaniu z ambasadorami akcji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów tej placówki.

Inicjatorzy kampanii chętnie poprowadzą takie spotkanie w innych szkołach, dlatego zachęcają do zgłaszania się.