Tenisista stołowy Rafał Czuper ze złotem igrzysk paralimpijskich w Paryżu

30
na zdjęciu znajduje sie tenisista stołowy Rafał Czuper

Rafał Czuper zdobył w Paryżu złoty medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym w kategorii MS2. W finale zawodnik Startu Białystok zwyciężył Czecha Jiriego Suchanka

W środowym (4.09) półfinale Czuper wyeliminował Cha Soo-yong Cha (Korea Płd.) 3:1 (3:11, 14:12, 11:8, 13:11).

Drogę na podium tenisista Startu Białystok rozpoczął od wygrania w 1/8 finału z Francuzem Julienem Michaudem 3:0 (11:5, 11:8, 11:70, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od Włocha Federico Crosary 3:1 (11:6, 12:14, 11:3, 11:4).

Wcześniej w czwartek (5.09) brązowy medal w tenisie stołowym w klasie łączonej WS1-2 zdobyła Dorota Bucław, która w półfinale przegrała z Włoszką Giadą Rossi 2:3. W środę złoto w kategorii MS10 wywalczył zawodnik Dojlid Białystok Patryk Chojnowski

Reprezentanci Polski w Paryżu mają jak na razie w dorobku 16 medali: pięć złotych, pięć srebrnych oraz sześć brązowych.

Igrzyska w stolicy Francji potrwają do 8 września.

Źródło: radio.bialystok.pl