70 lat Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START

53
na ilustracji jest widoczne logo nawiązujące do 70 urodzin polskiego związku sportu niepełnosprawnych. na środku widoczny jest czarny ptak na tle niebieskiego zera. z lewej strony znajduje się również niebieskie siedem. z prawej strony wokół zera jest niebieski napis o treści niebieskiego związku sportu niepełnosprawnych START.

21 października 2022 roku w Warszawie w hotelu Plaza odbyła się gala z okazji 70 lecia organizacji PZSN „START”.

Dzięki PZSN „START” tysiące osób dostało możliwość odmienienia swoich losów i spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportu. Aktualnie „START” to najbardziej zasłużona organizacja sportowa przeznaczona osobom niepełnosprawnym w Polsce. Przez te wszystkie lata zawodnicy zrzeszeni z nią mogą się szczycić zdobytymi medalami paraolimpijskimi w łącznej sumie 743 sztuk.

Wspomniana impreza była idealną okazją do wspomnień oraz wyróżnienia wszystkich osób, które przyczyniły się do rozwoju sportu osób zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród wyróżnionych nie zabrakło osób związanych z Białymstokiem. Uhonorowani zostali:

  • Zofia Mielech Złoty Krzyż Zasługi (medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Korei, USA i Holandii)
  • Krystyna Sokołowska za talent, upór i ciężką pracę (złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Holandii)
  • Ryszard Rodzik Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i upowszechnienia sportu osób niepełnosprawnych oraz działalność organizacyjną i społeczną (prezes START Białystok, prezes PZSN w latach 2009-2011)

 

Źródło: start.bialystok.pl