Aplikacja TIM z myślą o niepełnosprawnych

395

Aplikacja TIM pozwala komunikować się niepełnosprawnym ze światem, jest dziełem firmy DKK Development. Jest to wspaniałe narzędzie do komunikacji, edukacji, rozwijania zainteresowań czy też ciekawszego spędzania czasu, które daje poczucie niezależności i usamodzielniania się.

TIM (Things I Mean) składa się z bazy piktogramów, dzięki nim można tworzyć pojedyncze wyrażenia, zwroty lub całe zdania. Obraz zamienia się w dźwięk. Z aplikacji korzystają osoby z zespołem Downa, po udarze jak również osoby z autyzmem. Piktogramy wybierają przy pomocy wzroku, lub joysticka. Aplikacja jest dostępna na telefon lub tablet.

Każdy może dostosować aplikację do swoich potrzeb, poprzez dodawanie własnych piktogramów. Tablet bądź aplikację w telefonie można wykorzystać w przeróżnych miejscach, takich jak kawiarnie, restauracje, bądź podczas wizyt u lekarza.

Twórcy aplikacji pomyśleli również o komunikacji osób niepełnosprawnych między sobą za pomocą świata wirtualnego.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, a osoby które chcą nauczyć się z niej korzystać mogą to zrobić za pomocą filmów instruktażowych, znajdujących się na stornie www.tim-aac.com