Białystok gospodarzem Mistrzostw Polski w triathlonie dla osób z niepełnosprawnością

515
Elemental TRI Series logo

Od 2015 roku w Białymstoku triathloniści zmagają się w ramach cyklu Elemental Tri Series. W nadchodzącym sezonie już po raz piąty zawodnicy będą mieli okazję do rywalizacji nad Zalewem Dojlidy. 18 sierpnia w ramach zawodów Elemental Tri Series Białystok odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie standard (olimpijskim) dla Elity oraz Age-Group, ale nie tylko!

Obok profesjonalistów i zawodników age-group ściągać się będą także osoby z niepełnosprawnością. Triathloniści będą mieli do pokonania 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu indywidualnie lub w 3-osobowych integracyjnych sztafetach.

W Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski dla osób z niepełnosprawnością (start indywidualny) oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet osób z niepełnosprawnością. Sztafety triathlonowe będą: 2-osobowe lub 3-osobowe, a w każdej sztafecie będzie musiał znaleźć się minimum jeden zawodnik niepełnosprawny, który pokona jedną z trzech konkurencji – pływanie, kolarstwo lub bieganie.

Start dla wszystkich osób biorących udział w Mistrzostwach Polski i Integracyjnych Mistrzostwach Polski osób z niepełnosprawnością jest bezpłatny.

Zapisy na wszystkie dystanse trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.triathlonseries.pl, natomiast zapisy na Mistrzostwa Polski osób z niepełnosprawnościami oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski zostaną uruchomione w pierwszej połowie marca.

Organizatorami zawodów są: Polski Związek Triathlonu, Urząd Miasta Białystok, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Labosport Polska.