InstynktY – nowy projekt dla społeczności osób niesłyszących Stowarzyszenia Pomocy Niesłyszącym MIG-iem

98

„InstynkTy” to projekt realizowany przez Towarzystwo Sztuki Surowej wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym „Mig-Iem” w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok.

Projekt InstynktY rozumiany jest jako swoiste spotkanie praktyków tańca ze społecznością osób niesłyszących. Głównym celem projektu jest budowanie wspólnoty przecinających się światów dźwięku i ciszy. Punktem wyjścia do tworzenia krótkich form kompozycyjnych jest pojęcie instynktu, naszych skłonności i przywiązań. Elementami techniki warsztatowej jest relacja i odpowiedzialność, świadomość przestrzenna i dynamika grupowa, praktyka zaufania oraz partnerowania w oparciu o techniki tańca współczesnego, improwizacja ruchowa oraz multimedia.

Uczestnikami projektu jest społeczność osób niesłyszących związanych ze Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym MIG-iem oraz artyści tańca współczesnego z Towarzystwa Sztuki Surowej.

Spotkania prowadzi Dorota Baranowska – instruktor, choreograf. Pierwsze spotkanie odbyło się 2 i 3 października 2021 r., a przed nami jeszcze kilka weekendów. Efekty tych spotkań zobaczycie w formie spektaklu, na który zaprosimy już w listopadzie na Scenę Kameralną Opery i Filharmonii Podlaskiej.

 Partnerzy:

  • Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym MIG-iem
  • Towarzystwo Sztuki Surowej
  • DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Poniżej link prezentujący pierwsze zajęcia warsztatowe.