Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym

166
na zdjęciu widoczne są dwie czerwone paletki leżące na niebieskim stole do tenisa stołowego wzdłuż siatki, pomiędzy nimi znajduje się mała biała piłeczka. W tle widać odbijające się światło.

W dniach 03-13 listopada 2022 roku w Hiszpańskiej Granadzie odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. 

Przebieg pojedynków

W finałowym pojedynku klasy 2 uczestniczył zawodnik klubu START Białystok Rafał Czuper, który zmierzył się z Francuzem – Fabien Lamirault. Jest to czołówka klasy 2 według rankingu światowego. Pomimo porażki 0-3 (9-11, 8-11,9-11) walka była bardzo zacięta. Bardzo udane zagrania przeplatały się z milimetrowymi błędami i dużym szczęściem zawodnika z Francji.

W drodze do finału Rafał musiał stoczyć bratobójczy pojedynek z zawodnikiem z Zielonej Góry Tomkiem Jakimczukiem, który okazał się bardziej szczęśliwy zawodnikowi z Białegostoku. Kolejnym zawodnikiem na drodze do finału był Słowak Martin Ludrovski, który został pokonany 3-0.

W półfinale Rafał Czuper spotkał się z kolejnym zawodnikiem ze Słowacji: Janem Riaposem, którego także pokonał 3-0.

Pojedynki ze Słowakami były bardzo jednostronne, Białostocki zawodnik był bardzo pewny swoich zagrań i można powiedzieć że wszystko co chciał zagrać – było wykonane perfekcyjnie.

Podczas Mistrzostw Świata Rafał Czuper oprócz Wicemistrzostwa Świata w klasie 2, zdobył także dwa brązowe medale w grach podwójnych. W grze deblowej razem z Tomkiem Jakimczukiem oraz w grze mieszanej (mikst) z Dorotą Bucław.

Wypowiedź trenera

– „Uważam że udział Rafała w Mistrzostwach Świata był bardzo udany jednak jak każdy sportowiec pozostaje z pewnym niedosytem że można by było jeszcze coś więcej osiągnąć” – trener Marek Iwanicki