Niepełnosprawni kibice Jagiellonii na wyjazdowym meczu we Wrocławiu

494
Niepełnosprawni kibice Jagiellonii

Kibice Razem Jagiellonia Białystok wraz z Fundacją Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „IMPULS” przy wsparciu Wschodzącego Białegostoku zorganizowali pierwszy w historii wyjazd osób niepełnosprawnych na mecz Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław we Wrocławiu.

Żółto-czerwoni fani jako pierwsi w Polsce na wyjazd zdecydowali się jechać pociągiem. Niestety zwycięzcami okazali się przeciwnicy Jagiellonii Białystok. Sam wyjazd przyniósł jednak wiele korzyści. Wrocław to nie przypadkowy kierunek, ponieważ to właśnie tam działa najlepiej zorganizowany w Polsce Klub Kibica Niepełnosprawnego. Stał się on inspiracją i bodźcem do stworzenia w Białymstoku podobnej organizacji. Na spotkaniu z dolnośląskimi kibicami, białostoccy fani dowiedzieli się wielu informacji na temat działalności Klubu Kibiców Niepełnosprawnych oraz jakie wiążą się z tym obowiązki, a także jakie przywileje. Wszystko po to, żeby Klub Kibiców Niepełnosprawnych mógł powstać też w Białymstoku.

Pierwszy wyjazd niepełnosprawnych kibiców sfinansował m.in. Urząd Miejski w Białymstoku.

Kibice, którzy razem z innymi chcą podróżować na mecze wyjazdowe, mogą się zgłaszać do Ośrodka Kibice Razem lub Fundacji Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS.