Pomarańczowa Siła, czyli sportowa zabawa dla dzieci z niepełnosprawnościami

519

Do 11 lutego trwają zapisy do ogólnopolskiego programu dla szkół podstawowych, klubów sportowych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów, pracujących z dziećmi z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wzroku i słuchu. Opiekunowie mogą zgłaszać swoje drużyny na stronie www.ingdzieciom.pl/pomaranczowasila. Do sportowej zabawy pod okiem ambasadorów – Alicji Jeromin, Michała Pola i Marcina Ryszki – zakwalifikują się 22 organizacje, które prześlą najbardziej kreatywne zgłoszenia w formie plików multimedialnych.

W tym roku Fundacja ING Dzieciom kieruje program „Pomarańczowa Siła” do organizacji, pracujących z dziećmi z niepełnosprawnościami (klasy 1-8 szkoły podstawowej). Inicjatywa ma charakter integracyjny – szkoły, kluby, organizacje pozarządowe i inne podmioty mogą zgłosić maksymalnie 12 zawodników, w tym co najmniej 6 z niepełnosprawnościami narządu ruchu, wzroku lub słuchu.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Aby zgłosić swoją drużynę do zabawy, wystarczy przygotować plik multimedialny, który pokaże, jak pokonujecie bariery na drodze do realizacji sportowej pasji.Forma materiału jest dowolna – zawodnicy razem z opiekunem mogą nagrać film czy piosenkę, zrobić zdjęcie czy przygotować prezentację multimedialną.
Gotowy materiał należy przesłać za pomocą specjalnego formularza konkursowego na stronie www.ingdzieciom.pl/pomaranczowasila. Czasu jest niewiele, bo zapisy potrwają tylko do 11 lutego.

ZABAWA Z AMBASADORAMI
Do kolejnego etapu „Pomarańczowej Siły” zakwalifikują się 22 drużyny, które prześlą najbardziej inspirujące i kreatywne zgłoszenia. Liczba uczestników nie jest przypadkowa, bowiem podczas igrzysk paraolimpijskich sportowcy rywalizują właśnie w 22 dyscyplinach. Zakwalifikowane drużyny poznamy już 19 lutego.
Finaliści programu od lutego do czerwca będą uczestniczyć w sportowej zabawie pod okiem ambasadorów – Alicji Jeromin, Michała Pola i Marcina Ryszki. Każdy miesiąc upłynie pod znakiem innej, wskazanej przez specjalistów dyscypliny sportu. Zabawa każdorazowo zacznie się od wysyłki do szkół i klubów sprzętu sportowego, potrzebnego do realizacji zadań. Na stronie programu pojawi się film, na którym ambasadorzy zaproponują uczestnikom ćwiczenia. Zadaniem najmłodszych będzie aktywna zabawa przy wykorzystaniu otrzymanego sprzętu w najbardziej kreatywny sposób.
Drużyna, która wykaże się największym zaangażowaniem w danym miesiącu, wygra wyjątkowe spotkanie z ambasadorami, którzy odwiedzą jej miejscowość i przeprowadzą w niej niezapomniany trening.
Udział w konkursie i całym programie jest całkowicie bezpłatny.

ORGANIZATOR
Fundacja ING Dzieciom www.ingdzieciom.pl
KONTAKT
Opiekunowie zainteresowani zgłoszeniem swoich drużyn mogą kontaktować się z Klaudią Mękal (tel.: 606 119 649, e-mail: k.mekal@arskom.pl).