Program Kompleksowej Rehabilitacji

566

Rehabilitacja kompleksowa jest skierowana do osób, które z powodu wypadku lub pogorszenia stanu zdrowia nie mogą wykonywać dotychczasowej pracy, a nadal chcą być aktywne zawodowo i żyć pełnią życia. Udział w programie jest bezpłatny, wystarczy zgłosić się do PFRON-u.

W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej (ORK), oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne.

W Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej:

  • zostanie oceniony stan zdrowia i podjęte niezbędne działania, aby w jak największym stopniu odzyskać sprawność,
  • pomogą odzyskać wiarę we własne możliwości, wybrać nowy zawód i zdobyć kwalifikacje niezbędne do jego wykonywania,
  • pomogą znaleźć pracę dopasowaną do możliwości i potrzeb lub rozpocząć działalność gospodarczą.

Po zgłoszeniu chęci udziału w rehabilitacji kompleksowej lekarz i psycholog ocenią stan zdrowia i wystawią orzeczenie o potrzebie rehabilitacji kompleksowej. Następnie PFRON wyśle skierowanie do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej z propozycją terminu.

Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny.

Miejsce kompleksowej rehabilitacji dla mieszkańców województwa podlaskiego znajduje się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej mieszczący się w Centrum Rehabilitacji obok lasu w Grębiszewie, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Trafiają tam również osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Kontakt do Ośrodka:

Więcej informacji pod adresem: www.pfron.org.pl/fileadmin/Projekty_UE/Kompleksowa_rehabilitacja