Projekt „Złota rączka”

266
zdjęcie przedstawia ręce złotej rączki trzymające wkrętarkę

Naprawa zepsutej klamki, zamka, przymocowanie karniszy czy lustra – to zadania, które mogą być kłopotliwe dla osób starszych. Trzeba nie tylko mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności, ale też siłę do takich prac. Często pozostaje tylko zatrudnienie „złotej rączki”, ale nie każdego na to stać. Dlatego Miasto Białystok i Fundacja Archidiecezji Białostockiej – Fundacja „Spe Salvi” takim mieszkańcom chce pomóc realizując projekt „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w miejscu ich zamieszkania poprzez wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych w 2022 roku”.

Projekt „złota rączka” działa w mieście od 2018 roku. Od kilku lat konkurs organizowany przez władze Białegostoku wygrywa Fundacja Spe Salvi. Skierowany jest do osób starszych, schorowanych oraz niepełnosprawnych. W tym roku miasto na realizację tego zadania przeznaczyło 100 tys. zł – poinformowała fundacja.

Co zrobić aby skorzystać z usług „złotej rączki”?

Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu drobnych napraw do Fundacji „Spe Salvi”. Wystarczy w dni robocze zadzwonić pod numer 578 – 733 – 659 lub zgłosić się osobiście (ul. Warszawska 50) i umówić się na konkretny termin.

Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 9.00-13.00, od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem środy (13.00-17.00). Jedna osoba może skorzystać z pomocy nie więcej niż raz w miesiącu i 5 razy w roku.

 

źródło: radio.bialystok.pl