Rafał Czuper Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym Województwa Podlaskiego!

23

W sobotę, 15 lutego, w Białymstoku odbyła się XXIV Podlaska Gala Olimpijska. Podczas niej wyłoniono najlepszych podlaskich sportowców – osoby, które w minionym roku mogły poszczycić się imponującymi wynikami w swoich dziedzinach. Kapituła wyróżniła ich w siedmiu kategoriach.

Najlepszym i najpopularniejszym sportowcom regionu w 2019 r. odznaczenia wręczyli m.in.: Artur Kosicki, marszałek województwa oraz Sebastian Łukaszewicz, wojewódzki radny. Na uroczystości obecni byli także wicemarszałek Marek Olbryś oraz Wiesława Burnos, członek zarządu.

Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym Województwa Podlaskiego został Rafał Czuper – tenisista stołowy reprezentujący Start Białystok. Zdobywca srebrnego medalu w klasie 2. podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Helsingborgu. Mistrz Polski w singlu i mikście wraz z inną zawodniczką Startu, Iwoną Piekarską, a także brązowy medalista mistrzostw Polski w deblu.

Wśród zgromadzonych na widowni osób nie zabrakło sportowych sław, mistrzów igrzysk: w boksie – Jerzego Rybickiego; w lekkiej atletyce – Władysława Kozakiewicza; w skokach narciarskich – Wojciecha Fortuny; srebrnego medalisty w lekkiej atletyce – Mariana Woronina oraz brązowego w kajakarstwie – Piotra Markiewicza. Obecny był także zawodowy mistrz świata w boksie – Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Muzyczną gwiazdą wieczoru były Czerwone Gitary.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów sportowych!