Seven Stars Paraboxing Night

167

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się w sobotę II Międzynarodowa Gala Seven Stars Paraboxing Night. Kibice zobaczyli siedem walk bokserów na wózkach oraz walkę pokazową w stójce. W walce wieczoru o międzynarodowy Pas Mistrza Polski walczyli Kenijczyk Emmanuel Yahama Agavihi i Paweł Kaleta z Dragon Kraków.

To była już druga Międzynarodowa Gala Seven Stars Paraxing Night w Białymstoku. Zawodnicy z niepełnosprawnościami stoczyli siedem walk bokserskich na wózkach inwalidzkich, a głównym pojedynkiem był pojedynek Pawła Kalety z Krakowa z Kenijczykiem Emmanuelem Yahama Agavihi o pas międzynarodowego mistrza Polski. Wygrał Kaleta broniąc tytułu.

Imprezę poprowadzi Albert Sosnowski, były mistrz Świata organizacji WBF, mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu mistrza Świata organizacji WBC. Walki sędziowane były przez sędziów Polskiego Związku Kickboxingu PZKB i Polskiego Związku Paraboksu, będących partnerami sportowymi wydarzenia.

Gościem honorowym gali był Marek Piotrowski znany z ringowego przydomku jako PUNISHER, legenda kick-boxingu. W swoim zawodowym życiu jako kickbokser stoczył 44 walki, z czego zwyciężył w 42. Jest wielokrotnym zawodowym mistrzem świata, najbardziej utytułowanym polskim kickbokserem w historii, który dziś sam jest osobą z niepełnosprawnością. Gala miała także charakter charytatywny pomocy dla wielkiego mistrza Marka Piotrowskiego, który był obecny na gali.

Wyniki walk:

  • Przemysław Zdziabek (Poznań) pokonał Mariusz Zbocha (Stal Rzeszów)
  • Marcin Anchimiuk (Viking Fightclub Białystok) pokonał Sebastiana Górniaka (Poznań)
  • Emil Ochrymiuk (Viking Fightclub Białystok) pokonał Pawła Podrazę (Stal Rzeszów)
  • Adrian Kurkowski (Poznań) pokonał Przemysława Sutkowskiego (Warszawa)
  • Dawid Lis (Poznań) pokonał Ekrema Us (Francja)
  • Nikodem Prądka pokonał Evansa Apsalon Odhiambo (Kenia)
  • Paweł Kaleta (Dragon Kraków) pokonał Emmanuela Yakaha Agavihi (Kenia)

 

Źródło: poranny.pl