Seven Stars Paraboxing Night – I Międzynarodowa Gala Paraboksu

228

W dniu 29 czerwca 2024 roku Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych wraz z 7Stars Promotion organizują w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Międzynarodową Galę Paraboksu – bilety już w sprzedaży.

To niezwykłe wydarzenie będzie prawdziwym przełomem w świecie sportu. Zawodnicy
z niepełnosprawnościami stoczą pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. Będzie to wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.

Podczas gali zaprezentuje się 16 parabokserów, w tym z Kenii, Francji oraz oczywiście Polski. Walka wieczoru odbędzie się o Międzynarodowy Tytuł Mistrza Polski. Imprezę poprowadzi Albert Sosnowski, były Mistrz Świata organizacji WBF, Mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu Mistrza Świata organizacji WBC. Walki sędziowane będą przez sędziów Polskiego Związku Kickboxingu PZKB i Polskiego Związku Paraboksu, będących partnerami sportowymi wydarzenia. Partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie.

Bilety dostępne na eBilet.pl

Galę w transmisji live stream komentować będzie Janusz Pindera niekwestionowany autorytet w dziedzinie boksu, polski dziennikarz sportowy współpracujący z TVP, Polsatem
i Eurosportem. Swoją obecność zapowiedzieli utytułowani sportowcy, jak Kamil Szeremeta, Mirosław Nowosada, Paweł Głażewski…i to jeszcze nie koniec. Gościem honorowym gali będzie Marek Piotrowski znany z ringowego przydomku jako PUNISHER, legenda kick-boxingu. W swoim zawodowym życiu jako kickbokser stoczył 44 walki, z czego zwyciężył
w 42!

Marek Piotrowski to wielokrotny zawodowy mistrz świata, najbardziej utytułowany polski kickbokser w historii, który dziś sam jest osobą z niepełnosprawnością. W przerwach pomiędzy walkami będziemy mieli okazję posłuchać występów muzycznych na żywo. Oprawą wizualną Gali zajmie się Krzysztof Kiziewicz – tegoroczny laureat nagrody Fryderyków, reżyser-filmowiec, breakdancowiec, współtwórca wielu spektakli teatralnych.

Sportowcy będą wychodzili do ringu w towarzystwie hostess, przy akompaniamencie wybranej przez siebie muzyki. Całość okraszona zostanie piękną grą świateł, a wszystko to na scenie wyjątkowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Miejsce pokazów wybrane zostało nie przypadkowo ponieważ Opera jednoznacznie kojarzy się ze sztuką, a (para)boks to królowa sztuk walki.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych