Spektakl “My Głusi”

607

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” serdecznie zaprasza na niezwykły spektakl pn. „My Głusi” z udziałem osób niesłyszących, inspirowany historią tej społeczności, ich tożsamością kulturową i dziedzictwem.

Obędzie się on 25 i 26 listopada 2019 roku o godzinie 18:00Białostockim Teatrze Lalek (ul. Kalinowskiego 1). Wstęp wolny.

„My Głusi” to projekt edukacyjno – kulturalny realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym MIG-iem dofinansowany ze środków Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

W efekcie warsztatów prowadzonych pod okiem instruktorów – Izabeli Marii Wilczewskiej i Krzysztofa Zemło, których uczestnikami były osoby niesłyszące i niedosłyszące, powstał niezwykły pokaz finałowy pn. „My Głusi”, którego inspiracją jest historia, tożsamość kulturowa i językowa oraz dziedzictwo społeczności Głuchych.

W ramach realizacji projektu niesłyszący uczestnicy za pomocą dobrze im znanych form ekspresji, czyli teatru formy, pantomimy, teatru cieni oraz poezji migowej otworzą drzwi do świata Kultury Głuchych, rzucą światło na dotychczas ukryty i tajemniczy „świat ciszy”, podejmą próbę opowiedzenia czegoś o sobie, przełamania stereotypów, ukazania najważniejszych dla nich spraw i wydarzeń z ich historii w sposób w jaki je sami widzą i czują.

Finałowy pokaz będzie wspaniałą okazją, by wniknąć w tak niezbadany teren, jakim jest Kultura Głuchych, by najzwyczajniej zwrócić się w stronę drugiego człowieka.