Pływanie

Regularne uprawianie pływania ma niemal same zalety. Poprawa samopoczucie, poprawia sylwetkę, zwiększa wydolność i wentylację płuc. Dodatkowo pomaga w rehabilitacji po przebytym urazie. Nawet proste, regularne pływanie, dowolnym stylem, pomoże w problemach z kręgosłupem, poprawi przemianę materii i zrelaksuje. Regularne pływanie pozwala rozwinąć harmonijnie całe ciało, wzmocnić kondycję, a po urazach bądź operacjach, może pomóc powrócić do pełnej sprawności ruchowej.

Pływanie jest najbardziej rozbudowanym i największym działaniem – Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” szkoli dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia z nastawieniem na sport paraolimpijski, są prowadzone na basenach w Białymstoku w dogodnych godzinach – porannych i popołudniowych. Treningi na poziomie amatorskim i wyczynowym. Obecnie w kadrze Polski jest najwięcej zawodników właśnie z Białegostoku!

Poniżej wywiad z niedowidzącą pływaczką, multimedalistką: Joanną Mendak, reprezentującą nasz region na największych imprezach na świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=T60ZOdMTSCU&t

Biuro: Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych
„START”
ul. Włókiennicza 4
15-465 Białystok

85 652 37 39
startbialystok@gmail.com
www.start.bialystok.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Aktualności

Rozmiar czcionki
Kontrast