Strona główna Sport Tenis stołowy

Tenis stołowy

Tenis stołowy jest bardzo popularnym sportem wśród osób niepełnosprawnych. Obecnie jest uprawiany w ponad 100 krajach świata. Dyscyplina ta skierowana jest do osób z każdym rodzajem niepełnosprawności, oprócz osób niewidomych. Zawodnicy rywalizują indywidualnie i drużynowo. Dopuszczalne są pozycje stojąca i siedząca. Wyróżniamy 11 grup w zależności od stopnia niepełnosprawności. Klasy 1-5 to zawodnicy grający na wózkach, a klasy 6-10 to zawodnicy stojący. Ostatnia grupa -11 przeznaczona jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Set kończy się po zdobyciu 11 punktów, gramy do trzech wygranych setów.

Obecnie zawodnikiem Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”, który regularnie odnosi sukcesy na zawodach międzyrządowych jest Rafał Czuper (srebrny medalista z Rio de Janeiro 2016).

Treningi odbywają się 5 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych na sali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2, ul. Pułaskiego 25 i na siłowni hali UmB, ul. Wołodyjowskiego 1 w Białymstoku.

Dane kontaktowe

Biuro: Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych
„START”
ul. Włókiennicza 4
15-465 Białystok

85 652 37 39
startbialystok@gmail.com
www.start.bialystok.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Aktualności

Rozmiar czcionki
Kontrast