Stowarzyszenie „Jasny Cel” otworzyło w Białymstoku Centrum Opiekuńczo-Terapeutyczne

103
na zdjęciu widać urządzone pomieszczenie z meblami na których stoją ozdoby, z sufitu zwisa wyciąg, wokół pięć czarnych krzeseł

To miejsce, w którym niepełnosprawni będą mogli kontynuować leczenie i znajdą odpowiednią opiekę. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel” otworzyło w Białymstoku Centrum Opiekuńczo-Terapeutyczne. Placówka mieści się w odremontowanym zabytkowym budynku przy ul. Św. Rocha.

Centrum Opiekuńczo-Terapeutyczne powstało dla osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, które są pełnoletnie i ukończyły szkołę.

Rodzice osób z niepełnosprawnościami mówią, że to ważne miejsce, dzięki któremu ich dzieci mogą kontynuować leczenie i nie siedzą w domu. Natomiast oni sami mają czas dla siebie, aby załatwić niezbędne sprawy.

Nowa inwestycja sprawia, że stowarzyszenie będzie mogło objąć opieką również osoby dorosłe.

Budynek przy ul. św. Rocha, w którym znajduje się nowe Centrum Opiekuńczo-Terapeutyczne, miasto Białystok przekazało stowarzyszeniu bezpłatnie. Natomiast Urząd Marszałkowski m.in. na remont placówki przeznaczył ponad 2,5 mln zł z pieniędzy unijnych.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel” prowadzi już w Białymstoku przedszkole, szkołę podstawową i szkołę przysposabiającą do pracy.

 

Źródło: radio.bialystok.pl