Strona główna Ulgi i uprawnienia Transport Przewóz osób niepełnosprawnych

Przewóz osób niepełnosprawnych

Białostocka Komunikacja Miejska prowadzi usługi pozwalające na przewóz  osób niepełnosprawnych. Z usług tych mogą korzystać wszystkie osoby niepełnosprawne, a szczególnie osoby poruszające się na wózkach lub z dysfunkcją kończyn dolnych.

Usługi są świadczone we wszystkie dni tygodnia oraz niedzielę i święta, o ile jest taka możliwość i potrzeba. Komunikacja mikrobusowa funkcjonuje od 6:00 do 22:00.

Przewóz można zamówić telefonicznie, drogą elektroniczną lub w formie pisemnej (na adres: Urząd Miejski, Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej, Białystok ul. Składowa 11). Zamówienia są przyjmowane w godzinach 7:00 – 15:00 (w poniedziałki do 16:00).

Zgłoszenia telefoniczne w dni robocze:

  • od 6:00 do 15:30 pod numerem 85 744 34 04 lub 85 869 69 85

Zgłoszenia elektroniczne przez stronę internetową www.mikrobusy.bialystok.pl

W szczególnie uzasadnionych przypadkach usługi przewozu osób niepełnosprawnych mogą być świadczone również poza wyznaczonymi godzinami. Warunkiem jest złożenie zamówienia z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, a jeśli jest to dzień wolny od pracy – w ostatnim poprzedzającym dniu roboczym.

Niepełnosprawni uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z przewozu do wskazanej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ośrodka umożliwiającego realizację obowiązku szkolnego.

W przypadkach indywidualnych, przewóz jest płatny, w pojeździe kierowca sprzedaje bilet jednorazowy osobie niepełnosprawnej. Osoba towarzysząca (opiekun) przejeżdża bezpłatnie.  

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Białymstoku
Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej
Składowa 11
15-399 Białystok

komunikacja.bialystok.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00-17.00
wtorek – piątek 7.30-15.30

Aktualności

Rozmiar czcionki
Kontrast