Uratuję Cię – nowy program charytatywny Caritas Polska

500

Caritas Polska uruchomiła specjalny program charytatywny „Uratuję Cię”.

W serwisie uratujecie.pl zbierane są pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los, które potrzebują szybkiej pomocy. Nowa platforma pozwala na łatwe i bezpośrednie pomaganie osobom z doświadczeniem choroby, wypadku i tragicznych zdarzeń. Może to być jeden klik „Wpłać teraz”, wysłany SMS lub wpłata bezpośrednio na konto 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.

Osoba w trudnej sytuacji życiowej, chora, uboga, aktywnie poszukująca wsparcia, która wyczerpała możliwości uzyskania dofinansowania ze środków publicznych (PFRON, OPS) może skorzystać z pomocy darczyńców serwisu UratujeCie.pl. Warunkiem rozpoczęcia zbiórki jest dostarczenie niezbędnych dokumentów oraz gotowość do wskazania osób w środowisku lokalnym, które mogą zaangażować się w realizację działań promujących zbiórkę. Zbiórka w serwisie UratujeCie.pl może być prowadzona jedynie na rzecz osób potrzebujących, które nie prowadzą jednocześnie zbiórek w innych ogólnopolskich serwisach crowdfundingowych.

Zgłaszanie próśb o pomoc odbywa się poprzez diecezjalne oddziały Caritas. Osoba w potrzebie powinna się zgłosić do najbliższego oddziału.

Więcej informacji znaleźć można bezpośrednio na portalu: uratujecie.pl