Wędrowny obóz dla osób z niepełnosprawnością ruchową

46

Summer Mountain Camp 2019 to letnia propozycja Fundacji Poland Business Run. Od 14 do 18 sierpnia w Górach Bystrzyckich w woj. dolnośląskim odbędzie się obóz wędrowny dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. Na dziesięciu chętnych czekają piesze wędrówki, biwakowanie pod gołym niebem, a przede wszystkim świetna przygoda. Zapisy trwają.

Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków State Street, jest to wyjazd na każdą kieszeń – koszt uczestnictwa wynosi tylko 123 złote od osoby. W cenie wyżywienie, ubezpieczenie oraz wypożyczenie sprzętu.

Obóz rozpocznie się w okolicy Międzylesia, niedaleko przejścia granicznego w Boboszowie. Noc z 14 na 15 sierpnia uczestnicy spędzą w schronisku, a następnego ranka rozpocznie się wędrówka, spanie w namiotach w okolicy ruin zamku czy jaskiń oraz gotowanie nad ogniskiem.

Na miejscu będą obecni lekarz specjalista medycyny ratunkowej oraz fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, specjalizującego się w pracy z osobami po amputacjach. Zadba on o formę uczestników, prowadząc poranną gimnastykę czy rozciąganie po pieszych wędrówkach.

Ze względu na specyfikę obóz nie jest przeznaczony dla osób poruszających się na co dzień na wózkach.

Więcej informacji: www.polandbusinessrun.pl/pl/smc

Zapisy online: evenea.pl/event/smc2019/