Wystawa Polacy na Igrzyskach Paraolimpijskich „Od Rio do Tokio”

295

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” Białystok wspólnie z Departamentem Edukacji Sportu i Turystyki zaprasza na Wystawę Polacy na Igrzyskach Paraolimpijskich „Od Rio do Tokio” autorstwa Roberta Szaj.  Można ją oglądać przy sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (I piętro budynku, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, Białystok), od 28.11.2018 r. do 14.12.2018 r.

Wystawa prezentuje największe sukcesy polskiego sportu paraolimpijskiego ostatnich lat. Na zdjęciach można znaleźć podlaskich paraolimpijczyków: Krzysztofa Smorszczewskiego – pchnięcie kulą oraz Joannę Mendak – pływanie. Ze względu na ograniczenia logistyczne, nie udało się zaprezentować wszystkich medalistów igrzysk paraolimpijskich. Organizatorzy liczą na to, że wystawa ta stanie się impulsem do tego, by wspierać polskich sportowców z niepełnosprawnościami na każdych zawodach, na których odnoszą sukcesy i promują Polskę na Świecie.

Polscy paraolimpijczycy to utrwalona marka w światowym sporcie. Nasi lekkoatleci, szermierze, tenisiści stołowi czy pływacy zawsze odnoszą spektakularne sukcesy na międzynarodowych arenach sportowych.

Na historyczny dorobek polskich paraolimpijczyków składa się 775 medali, w tym 730 zdobytych podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich oraz 45 medali zdobytych podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich.