Zapraszamy na wernisaż prac Krzysztofa Gieniusza

51

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Krzysztofa Gieniusza, który odbędzie się w czwartek 6 czerwca 2019 roku o godzinie 18:00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Wystawa będzie czynna do 11 sierpnia 2019 r.

Organizatorem wystawy jest Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, zaś partnerami są: Sokólski Ośrodek Kultury, TVP3 Białystok oraz Stowarzyszenie na Rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE, które od wielu już lat otrzymuje dofinansowanie w ramach konkursów ogłaszanych przez PFRON, dotyczących zadań zlecanych organizacjom pozarządowym.

Malarstwo Krzysztofa Gieniusza pokazywano m.in. w Gdańsku i w Muzeum Narodowym, zaś w 2003 – w ramach wystawy „Oswajanie Świata” – w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Jego prace wystawiano także w galeriach w Łodzi, Poznaniu i innych miastach Polski, a także w Düsseldorfie, Hagen i Münster. Gieniusz brał udział w plenerach organizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych „Nike”, a jego prace wydawano w formie kalendarzy. W 2007 roku został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. O Krzysztofie Gieniuszu, głośnym dziś twórcy sztuki prymitywnej, powstało kilka filmów dokumentalnych, a jego osiągnięcia artystyczne cenione są w kraju i za granicą.