PKP Intercity uruchomiło specjalny numer infolinii

696

Największy polski przewoźnik PKP Intercity z myślą o pasażerach z niepełnosprawnościami 29 marca 2019 roku uruchomił specjalny numer infolinii: 42 205 45 31.

Dzwoniąc pod ten numer można zgłosić przejazd osoby z niepełnosprawnością, wypełnić z pomocą konsultanta formularz zgłoszeniowy, a także otrzymać kompleksową informację. Pasażerowie mogą dzwonić na ten numer także w celu uzyskania pomocy, gdyby wystąpiły jakiekolwiek utrudnienia w podczas ich podróży. Koszt połączenia jest zgodny z taryfą operatora.

O udogodnieniach na dworcach PKP można przeczytać pod tym adresem.

Dzięki realizowanym przez spółkę inwestycjom po 2023 roku wszystkie składy będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jedną z nich jest zakup 60 wagonów COMBO od PESA Bydgoszcz, czyli wagonów o podwyższonym standardzie, wyposażonych w specjalną przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami, także tych  poruszających się na wózku, jak również miejsca przewidziane dla ich opiekunów. Wagony wyposażone będą w automatyczne drzwi przedziałowe i bezprogowe podłogi ułatwiające poruszanie się. Osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku znajdą w nich oznaczenia w alfabecie Braille’a. Oprócz tego PKP Intercity planuje również zakup 12 nowoczesnych składów Elektrycznych zespołów trakcyjnych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.