Pełnosprawny Białystok

Pełnosprawny Białystok logo

Pełnosprawny Białystok to projekt mający za zadanie umożliwić osobom z niepełnosprawnością samodzielne funkcjonowanie i pełny udział we wszystkich sferach życia. W tym celu wykonano audyt dostępności wybranych obiektów użyteczności publicznej w Białymstoku. Zostały wskazane i szczegółowo opisane te miejsca, które są dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Beneficjentami projektu są niepełnosprawni mieszkańcy (i goście) Białegostoku, którzy otrzymają informację, gdzie przestrzeń publiczna jest dla nich bezpieczna i przyjazna. Ponadto informacje te są przydatne osobom sprawnym, ale poruszającym się z wózkami dziecięcymi, z ciężkimi bagażami itp.

Audyty dostępności przeprowadzają testerzy posiadających różne rodzaje niepełnosprawności wraz z wolontariuszami.

Zebrane dane publikowane są na portalu internetowym Pełnosprawny Białystok, pełniącym funkcję informatora dla wszystkich osób z niepełnosprawnością, które chcą żyć aktywnie w Białymstoku.

Projekt Pełnosprawny Białystok realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „IMPULS” w partnerstwie z Fundacją Szansa Dla Niewidomych – tyflopunkt w Białymstoku w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z „Funduszy EOG”.

Realizator

Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS
ul. Legionowa 28 lok. 704
15-281 Białystok

tel: 85 745 24 08
fundacjaimpuls@poczta.fm
www.pelnosprawny.bialystok.pl

Aktualności

Rozmiar czcionki
Kontrast